Guļbūvju karkasus modelējam, kombinējot baļķus ar atšķirīgiem to augstumiem. Tā, lai blakus esošajiem baļķiem augstums krasi atšķirtos un kontrastētu. Dabīgi un unikāli, jo katra baļķu siena un katrs vainags ir izkārtots dažādi – neatkārtojamās kombinācijās. Meistardarba līmenis, zināmā mērā, mākslas darbs. 19 dažādi baļķu augstumi, trīs dažādi, bet savstarpēji savienojami baļku biezumi, 3 profilu veidi, 3 formas. Projektēšanas un tehnoloģijas latiņa ir uzstādīta pietiekami augstu.
Lai saprastu, kādas būs guļbūves karkasa aptuvenās izmaksas, Jums ir iespēja saskaitīt baļķu konstrukciju laukumu (m²) un sareizināt ar Jums piedāvāto kvadrātmetra cenu eiro. ↓
1. Ja stāvu plāni nesatur konkrētus asu apzīmējumus, katrai baļķu sienai secīgi piešķiriet burtu vai ciparu.
2. Ievadiet informāciju par katras baļķu sienas izmēriem un formu. Katrai figūrai jākonstatē tās augstums, platums, garums vai leņķis un šādu vienādu figūru skaits attiecīgajā sienā. Informācija jāievada sistemātiski, par visām sienas figūrām pēc kārtas, par katru sienu, secīgi pa virzieniem un pēc kārtas. Jums šie izklājumi ir telpiski jāiztēlojas.
3. Ievadiet informāciju par katrā baļķu sienā esošajiem logiem, durvīm un citām ailēm.
4. Atsevišķi ievadiet informāciju par jumta kopturiem. Ja būs diagonāles, ievadiet arī tās pie kopturu uzskaites.
5. Atsevišķi ievadiet informāciju par starpstāvu pārseguma un bēniņu sijām.
6. Jums jāspēj noteikt, cik daudz interpretējāt jeb cik liels varētu būt kļūdas apmērs. Pēc noklusējuma, guļbūvēm ir standarta uzlaide 4% un stāvbūvēm 12% kā rezerve pie baļķu summārā laukuma.
1. Ja stāvu plāni nesatur konkrētus asu apzīmējumus, katrai baļķu sienai secīgi piešķiriet burtu vai ciparu. Parasti no kreisās uz labo pusi tiek piešķirti burti, savukārt no apakšas uz augšu – cipari. Bet Jūs drīkstat arī improvizēt! Galvenais, lai Jums būtu ērti un viegli šo dalījumu uztvert.
2. Ievadiet informāciju par katras baļķu sienas izmēriem un formu. Sienas nosacīti jādala elementārās figūrās: taisnstūri, vienādmalu un taisnleņķa trīsstūri, loki, horizontāli, leņķiski un vertikāli fragmenti. Katrai figūrai jākonstatē tās augstums, platums, garums vai leņķis un šādu vienādu figūru skaits attiecīgajā sienā. Informācija jāievada sistemātiski – par visām sienas figūrām pēc kārtas, par katru sienu, secīgi pa virzieniem un pēc kārtas. Kādai sienai ir tikai viens taisnstūris, citai ir visas sastāvdaļas, turklāt daudzas. Nepieciešamības gadījumā pievienojiet programmā papildu rindiņu. Diemžēl projekti visai reti satur sienu izklājumu, tāpēc Jums šie izklājumi ir telpiski jāiztēlojas!
Jūsu projektam taču ir stāvu plāni, visi griezumi un fasādes? Jūsu projektā taču var sameklēt nepieciešamos izmērus, leņķus un galvenos augstumus? Ir arī logu un durvju specifikācijas, pat ēkas telpiskie skati? Lieliski, ar to pietiks, lai Jūs spētu domās viegli konstruēt jebkuru ēkas sienu. Ja visa informācija (izmēri, leņķi u. tml.) Jūsu projektā tomēr nav atspoguļota, tad tieši Jūs, nevis mēs, spēsiet to pirmais noskaidrot, kā arī izlemt, piemēram, par bēniņiem, sijām, kādu sienu, terasi, jumta diagonālēm utt. Mēs varam šos projekta trūkumus tikai interpretēt, jo praktiski nav iespējams pieprasīt Jums visas šīs detaļas. Tas ir ārkārtīgi apgrūtinoši abām pusēm.
3. Ievadiet informāciju par katrā baļķu sienā esošajiem logiem, durvīm un citām ailēm. Visērtāk to ir darīt vienlaicīgi ar konkrētās sienas datu ievadi. Aiļu laukumus kalkulācijas programma atskaitīs no sienu laukumiem.
4. Atsevišķi ievadiet informāciju par jumta kopturiem. Ievadiet to diametrus vai augstumus, garumus un skaitu. Īpašu uzmanību pievērsiet to izmēriem! Proti, katram jumtam eksistē kopturu minimālais pieļaujamais izmērs (vai diametrs) ar konkrētu kopturu skaitu, un tam ir jābūt iepriekš aprēķinātam, ņemot vērā jumta slodzes. Rūpīgi izvērtējiet katru jumta konstrukciju – cik lielas būs kopturu pārkares, kā un tieši kurš jumts piekļausies otram, būs vai nebūs iekšējās diagonāles. Ja diagonāles būs, ievadiet arī tās pie kopturu uzskaites.
5. Atsevišķi ievadiet informāciju par starpstāvu pārseguma un bēniņu sijām, ja tādas ir. Tātad, jāievada to augstums, garums un skaits pa pozīcijām. Īpaša uzmanība jāpievērš risinājumam pie kāpņu telpas – vai paredzēt kādai malai vairāk baļķu, vai stūrī nav nepieciešams atbalsta stabs? Svarīgi ir izvēlēties pareizu siju virzienu (parasti pēc mazākā laiduma), kā arī pietiekamu siju soli, ja tie pagaidām vēl nav noteikti Jūsu rīcībā esošajā projekta skicē.
6. Jums ir jāspēj noteikt, cik daudz Jūs interpretējāt, ņemot vērā Jūsu projekta vai skiču pabeigtību, rasējumu kvalitāti un saturu. Tātad, cik liels varētu būt kļūdas apmērs un vai pieļāvāt izmēru novirzes, iztēlojoties projekta gala variantu. Pēc noklusējuma, guļbūvēm mums ir standarta 4% uzlaide un stāvbūvēm 12% uzlaide jeb rezerve baļķu summārajam laukumam. Tā attiecas uz loģiskajiem ražošanas atgriezumiem – jumta trīsstūru malas, aiļu augšas un apakšas, dekoratīvo loku tiesa u. c., respektīvi, ražošanas projektam jāsatur minimāli nepieciešamie baļķu garumi, lai visas guļbūves detaļas varētu sekmīgi izzāģēt, apzāģēt un izfrēzēt. Tādēļ, ja Jūs jūtat, ka daudz kas datu ievadē bijis aptuvens, pielieciet pie mūsu standarta uzlaides attiecīgos Jūsu rezerves procentus klāt.
Lai kā mēs gribētu, mēs nevaram visiem pasūtītājiem nodrošināt aptuvenās kalkulācijas servisu un arī daudzas Jūsu projekta nianses un detaļas mēs nezinām. Nav arī pieļaujams šo darbu veikt pavirši, pārāk daudz iztēloties vai interpretēt, tāpēc mēs lūdzam Jūs izmantot šo vienkāršo kalkulācijas palīgprogrammu.
Vēlam veiksmi darbā un paldies par atsaucību! Ja Jums rodas kādas neskaidrības saistībā ar kalkulatoru, lūdzam nosūtīt e-pastu: ervins@ekonams.lv
- Lai lieki nekavētu laiku, iesakām sākt tehniskā projekta izstrādi un ražošanas avansēšanu, pamatojoties uz šiem aptuveni sarēķinātajiem kvadrātmetriem.
- Tikai pēc tehniskā projekta izstrādes un tā saskaņošanas ar Jums baļķu laukums tiks noteikts 100% precīzi mūsu ražošanas programmas specifikācijās.
- Tieši galējais laukums veido guļbūves cenu, un, protams, līgumā tiks veikti nepieciešamie grozījumi.